-50 %
Minion 24 Shot Barrage
£14.99
£29.99
- Stock: In Stock
- Model: AF0524
This little shot cake produces some astounding effects, making it tremendous value for money. A brilliant straight firing cake with dragon eggs, blue & red strobes, gold willow, green tipped brocades & so much more.
| Specification | |
| Category | F2 |
| Distance | 8 Meters |
| Duration | 30 Seconds |
| Hazard Class | 1.4g / HT4 |
| NEC Weight | 150g |
| Noise Level | Medium |
| Shots | 24 |
| Tube Size | 20mm |
UK law states that you must be aged 18 or over, to legally buy fireworks.
When delivery is attempted proof of ID may be required. If no one aged 18 or above is present, the goods will be returned to The Ultimate Fireworks Shop & you may have to pay for re-delivery.
IT IS ILLEGAL TO SELL CATEGORY F2 FIREWORKS OR CATEGORY F3 FIREWORKS TO ANYONE UNDER THE AGE OF 18.
IT IS ILLEGAL FOR ANYONE UNDER THE AGE OF 18 TO POSSESS CATEGORY F2 FIREWORKS OR CATEGORY F3 FIREWORKS IN A PUBLIC PLACE