-34 %
Poker Face 24 Shot Barrage
£24.99
£37.99
- Stock: In Stock
- Model: P303
What a stunning catF2 firework, although with its 25mm tubes we advise a 15 metre safety distance. Producing 24 shots in total comprising of six shots of stunning red tail to brocade crown king palm with blue stars, six shots of red tail to gold spider with green strobe stars, six shots of red tail to Ti-golden coco with silver strobe stars and six shots of red tail to Ti-flower willow with the most stunning deep red strobe, the last 3 shots fired together.
| Specification | |
| Category | F2 |
| Distance | 8 Metres |
| Duration | 35 Seconds |
| Hazard Class | 1.3g / HT3 |
| NEC Weight | 296g |
| Noise Level | High |
| Shots | 24 |
| Tube Size | 25 mm |
UK law states that you must be aged 18 or over, to legally buy fireworks.
When delivery is attempted proof of ID may be required. If no one aged 18 or above is present, the goods will be returned to The Ultimate Fireworks Shop & you may have to pay for re-delivery.
IT IS ILLEGAL TO SELL CATEGORY F2 FIREWORKS OR CATEGORY F3 FIREWORKS TO ANYONE UNDER THE AGE OF 18.
IT IS ILLEGAL FOR ANYONE UNDER THE AGE OF 18 TO POSSESS CATEGORY F2 FIREWORKS OR CATEGORY F3 FIREWORKS IN A PUBLIC PLACE