-50 %
Russian Roulette 19 Shot Barrage
£14.99
£29.99
- Stock: In Stock
- Model: PR180
Small but mighty, Russian Roulette has it all. Coloured tails to purple stars, green coco, crackling chrysanthemum, red and green blink and gold wave. Who’d have thought you could cram so much into just 19 shots.
| Specification | |
| Category | F3 |
| Distance | 8 Metres |
| Duration | 20 Seconds |
| Hazard Class | 1.3g / HT3 |
| NEC Weight | 147g |
| Noise Level | Medium |
| Shots | 19 |
| Tube Size | 16mm |
UK law states that you must be aged 18 or over, to legally buy fireworks.
When delivery is attempted proof of ID may be required. If no one aged 18 or above is present, the goods will be returned to The Ultimate Fireworks Shop & you may have to pay for re-delivery.
IT IS ILLEGAL TO SELL CATEGORY F2 FIREWORKS OR CATEGORY F3 FIREWORKS TO ANYONE UNDER THE AGE OF 18.
IT IS ILLEGAL FOR ANYONE UNDER THE AGE OF 18 TO POSSESS CATEGORY F2 FIREWORKS OR CATEGORY F3 FIREWORKS IN A PUBLIC PLACE